Home
 
 
   
 
 
 

НОВИНИ

DOWNLOAD FILE

 

 

 

 

 

 

NEWSLETTER                     Subscribe     Unsubscribe

 

 

 
 
  
 
 
 
 
 
       Репертуар Вистави Золотий Лев Історія театру Kолектив Контакти

 

Йов 

Кароль Войтила

(Хоральна притча)

 

   

           

Режисер-постановник   Ярослав Федоришин Засл. діяч мистецтв України
Сценографія та костюми  Алла Федоришина Засл. артистка України
 Композитор та хормейстер Мирон Дацко

 

Дійові особи та виконавці::

 
Йов Петро Микитюк
Дружина Йова  Алла Федоришина засл. арт. України
Еліуй Наталія Марчак
Билдад, Прологус Володимир Губанов
Зофар

Володимир Колчинський

Єлефас

Тарас Юричко
Хор Алла Федоришина Засл. артистка України            Тетяна Ткаченко

                             

Йов  Кароль Войтила

Paxil side effect 6 deficiency Cla landscaping naples

Reviews of herbal penis enlargemenf

Hoodia rapid release

Cialis forum

3.8 mbits speed

11 tramadol high

Delaware alcohol and beverage commision

After femara Disque dur ethernet macway

Mobic and arcadian

Side effects of allegra

Health effects of xanax addiction

Allavert vs zyrtec

Dependancy to hydrocodone

B levitra b

Effexor seretonin What milligram is vicodin m365 Albuterol inhailer Buffered aspirin

Lipitor versus simvastatin lovastatin and pravastatin

Speed cars

Alabama alcohol control board

Can you go blind using viagra

Molecular formula of aleve

Minocin alcohol interaction

”Якщо людина не дивиться на небо, вона втрачає обрії своєї власної дороги” – в цих словах  Святійшого Отця  Івана Павла ІІ відбиток ідей його першої п’єси “Йов“, написаної у 1940 році і вперше втіленої на українській сцені театром “Воскресіння“. Це вистава про найсокровенніше у нашому житті: про Віру, яка підтримує нас у найважчі хвилини, про всеосяжну любов і опіку Божу над кожним з нас. Хоральний спів і гармонія акторських робіт чекає на глядачів у виставі “Йов“ Кароля Войтили. Сюжет п’єси є вічним, бо він є біблійним. У Йова забирають все, що може бути найдорожчим у людини: близьких людей та достаток. В нього залишається тільки віра в Бога, яка і допомагає  повернути втрачене. Питання віри – вічне питання, яке тривожить людство, бо ми не можемо зрозуміти, за словами Яна Твардовського, що “падають з неба маленькі й великі нещастя, потрібні для щастя“, що Бог ніколи нас не покине, бо “коли Бог закриває двері, то відкриває вікно”. Саме ці питання піднімає ця  п’єса Кароля Войтили . Постмодерністська естетика вистави і хорали, написані Мироном Дацком, творять неповторну атмосферу, яка чекає на глядачів у театрі “Воскресіння.

 

 

                                                                                        

 

Свято Віри
 
Анастасія КАНАРСЬКА
 
Я чекала на нього в натовпі біля театру "Воскресіння" і навіть не могла зрозуміти, чого було більше в цьому чеканні: просто людської цікавості чи надії. Для мене це була людина більш реальна, ніж сотні близьких знайомих. Папа Іван Павло ІІ. Його Святість усміхнувся, здавалось, до кожного з нас зокрема, у цьому кожен з нас був переконаний. Його любили всі. Цієї миті в нашому місті не було поділу на конфесії. Було просто справжнє торжество Любові. Але кожен з нас любив його по-своєму. У кожного в своїй любові була перлинка, яку найбільше цінував. Мені імпонувала його відданість театрові.

Нещодавно я перечитувала рецензії, які написав Святійший Отець на вистави, поставлені у Кракові -- в місті його молодості. Скільки в цих рецензіях теплоти і любові! Скільки розуміння! Образного мислення. Читаючи їх, можна відтворити в своїй уяві небачені вистави. Кароль Войтила, мабуть, як усі юнаки та юнки, мріяв про театр, але вибрав для себе найважчий і найблагородніший шлях -- служіння Богові. Театралам залишив свої п'єси, які грають у різних кінцях світу. Театральна освіта для юного Кароля Войтили розпочалася ще в гімназійні роки у Вадовіцах (1930-1938), у невеличкому десятитисячному містечку, де завжди "творився театр". Кароль належав до шкільного Кола драматичного, в яке входили 27 учнів чоловічої гімназії та 18 учениць жіночої гімназії, яким опікувався професор-полоніст Броніслав Бабінський. Тоді вони бачили всі найцікавіші театральні постановки. Є згадки, що Кароль Войтила грав у "Дамах і гусарах", прем'єра відбулася 17 березня 1934 року. Серед визначних шкільних театральних ролей -- участь в "Антігоні" Софокла. Про шкільні ролі Кароля Войтили можна написати наукову працю, вони не залишилась осторонь зацікавлень польських театрознавців.

Театр не випустить зі свого полону юного Войтилу і в Кракові, де він вивчатиме в Ягеллонському університеті полоністику. Тут він поглиблював свої театральні знання, а в січні 1939 року вступив до "Студіо 39" Тадеуша Кудлінського. Брав участь у всіх театральних постановках студії. Війна зупинила розвиток студії та несподівано повернула Кароля Войтилу до світу драматургії. Він написав шість драм, власне, драматичних поем. Більшість їхніх сюжетів біблійна, інспірована Старим Завітом. Серед них "Давид" (1939), "Йов" (1940) і "Єремія" (1940), а ще своєрідна трилогія "Брат нашого Бога" (1944-1949) -- біографічна драма про брата Альберта, "Перед гробівцем ювіляра" (1960) і "Випромінювання батьківства" (1964). Ця трилогія, властиво, могла б мати за епіграф працю Войтили "Любов і відповідальність".

Святійший Отець серйозно до своєї творчості не ставився, був здивований, що "дехто вважає, що це чогось варте". "А я думаю, що не вважали би так, якби не склалось так, як склалось", -- казав Іван Павло ІІ митцям. Був дуже скромною людиною. Мріялось, що він побачить виставу львівського Театру "Воскресіння" "Йов" і хоч у серці сам для себе скаже, що його драматургія -- ще одне чесне і щире служіння Богу. Не судилось. Цими вихідними "Йов" звучатиме як реквієм за найсвітлішою особистістю ХХ століття. "Йов" Кароля Войтили -- квінтесенція Віри, яку не пояснити словами, яку можна відчути лише серцем. Серце Папи Івана Павла ІІ здатне своєю любов'ю огорнути весь світ, його любов з нами щомиті. "Йов" у Театрі "Воскресіння" -- не прощання, а свято віри, дарованої нам Святійшим Отцем

Маленький фестиваль, поєднаний любов'ю
 
Галина КАНАРСЬКА
 
Маленьким театральним фестивалем Львів вшанував 25-ліття сходження на престол Глави Вселенської Церкви Кароля Войтили -- Святійшого Отця Івана Павла ІІ. Два дні поспіль у театрі "Воскресіння" йшли вистави за п'єсами Кароля Войтила. Перший вечір -- " Йов" у виконанні духовного театру "Воскресіння", другий вечір -- "Перед магазином ювеліра" у виконанні Варшавського театру-студії "Тест".

Беручи до постановки першу п'єсу Кароля Войтили, Ярослав Федоришин зосередив свою увагу на її притчовій основі, сподіваючись, що освічений глядач добре знає притчу про Йова зі Старого Завіту, він творить монументальне хоральне дійство, де основна увага зосереджена на думці про всесильність Божої Любові. Вистава ця вже неодноразово була показана на Міжнародних мистецьких і християнських акціях в Польщі, і, за ствердженням акторів, має шалений успіх у цій державі і, до певної міри, недостатньо глядачів у Львові. Можливо, це і пояснюється браком духовного виховання у нашого глядача, який, не знаючи історії Йова, не здатний усвідомити алегоричність монументального дійства, яке існує в режисерському задумі Ярослава Федоришина. Вистава "Йов" логічно поєднувалась з польською виставою "Перед вітриною ювеліра". Перша промовляла про Всесильність Божої Любові, друга -- про таїну земної Любові. Власне, словом "любов" ці дві вистави поєднані у логічний світ надії і утвердження людського буття.

Анджей Марія Марчевський назвав свою виставу "медитацією про таїну подружжя, яка час від часу переходить у драму". Але перш за все вистава задумувалась режисером як роздум про Феномен кохання. І водночас, як роздум над феноменом розпачу. "З іншого боку усіх наших любовей, які сповнюють наше життя, є Любов" -- ця філософська сентенція Кароля Войтили дарує нам віру в людину і в любов, які тримають кожного нас у житті. Аскетичність сценічного оформлення, яке складається з розп'яття в глибині чорних завіс, образу Богородиці і дзеркал, які віддзеркалюють реакцію глядацького залу на екзистенційні одкровення героїв Кароля Войтили.

Фабула п'єси дуже проста: батьки благословляють своїх дітей на щасливе подружнє життя. І в роздумах про щастя своїх дітей повертаються думками до історії своєї любові, ще раз переживають свої помилки і сподіваються, що любов їхніх дітей не знатиме болю і розлук. В акторських роботах немає екзальтації, є довірлива нота відкритості, яка буває у людини, яка залишається на одинці сама зі собою. Ядвіга Анджеєвська -- Тереса переживає історію своєї любові і свого болю з достоїнством людини, яка знає ціну вірності, яка все тепло свого серця віддала сину, в очах якого відшукувала тінь свого кохання. Аврелія Собчак в ролі Анни творить образ жінки, яка готова піти на будь-які жертви, лишень би відшукати кохання, яке, на її думку, на друзки розбилось у родинному колі. Вона з надією поглядає на кожного чоловіка, сподіваючись у ньому знайти кохання.

Кожен герой цієї маленької медитації зустрінеться майже з німим свідком своєї любові -- ювеліром -- Станіславом Яскулкою. Шляхетна акторська робота наче сублімує в собі ці розірвані любові, але створена ним обручка дає надію не безперервність почуттів, на вірність і всеосяжність любові.

Знайти силу, щоб не зламатись, кожній жінці допомагає священик з таким символічним ім'ям Адам. Анджей Барановський як делікатний співрозмовник спілкується з кожним героєм "медитації", лишень при кінці вистави він вийде і до героїв, і до глядачів в кольоратці, щоб ми змогли його ідентифікувати як священика. І режисер, і актор творять ідеальний образ духовного провідника, про якого кожному християнину залишається в більшості лише мріяти. Він якнайбільше відповідає сентенції Кароля Войтили: "Людина -- це любов". В цій тихій, як журчання маленького джерельного гірського потічка, виставі живуть істини, які можуть допомогти кожному з нас, незалежно від віку, зберегти любов і віру, усвідомити, що світ наших надій і мрій, світ людських цінностей живе, опираючись на людину, тобто на Любов.

Можливо, ці два театральних вечори не пережили аншлагів, і мало львів'ян знали про такий скромний фестиваль, та все-таки вони нагадали нам, що є театр, який основним своїм завданням вважає нагадувати нам про високе духовне призначення людини, бо кожному з нас дано життя і дано бути Любов'ю і любити.

 

         

  Галерея