ЛЬВІВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ВОСКРЕСІННЯ

Lviv Academic Theatre Voskresinnia
Home
 
   

 

 

 

NEWSLETTER /Інформаційний бюлетень

Замовити репертуар

 

 

 

 

 

   

    Репертуар Вистави Золотий Лев Історія театру KолективDownload file  Партнери театруКонтакти 

 

А. П. Чехов - Вишневий  сад (Комедія на 2 дії)

 

 

Твори А.П.Чехова не закінчуються там, де ставить останню крапку автор. Зустріч з його героями приносить світло і тепло в душі глядачів.Класика завжди є вічною і не потребує тлумачення та зайвих слів. Не залишить байдужим нікого нестандартне вирішення театром цього класичного матеріалу. На аукціон виставляється вишневий сад. Йдуть торги. Продаються людські відносини: ніжність, кохання, старість, довіра, вірність та відданість.
«Велич творчості А.П.Чехова в тому, що вона зрозуміла і є рідною будь-якій людині взагалі. А це є найголовнішим.» (Л. Толстой).
 

Режисер  – Заслужений діяч мистецтв України Ярослав Федоришин
сценографія та костюми – Заслужена актриса України Алла Федоришина
Художник Вадим Храпачов

прем’єра вистави  10.03.2009.

 

Тривалість вистави 3 год.  Вартість квитків 50-70грн

 
Ролі та виконавці:    

Раневська Любов Андріївна, поміщиця Алла Федоришина засл. арт. України
Аня, її дочка Галина Стричак
Варя, її приймачка Наталія Марчак
Гаєв Леонід Андрійович, брат Раневської Володимир Геляс
Лопахін Єрмолай Олексійович, купець Володимир Губанов
Трофимов Петро Сергійович, студент Андрій Душний

 
  Симеонов-Пищик Борис Борисович, поміщик Володимир Чухонкін
Шарлотта Іванівна, гувернантка Тетяна Ткаченко
Єпіходов Семен Пантелеймонович, конторник Петро Микитюк
Дуняша, покоївка Марія Ковалик /  Наталія Лукашонок
Фірс, старий лакей Григорій Маяков
Яша, молодий лакей Тарас Юричко
Гостя Людмила Петруленкова

 

"Воскресіння" привіз еротичного Чехова

Постановка "Вишневого саду" вразила вінничан неординарністю та сучасністю

Відомий своєю неординарністю та любов'ю до експериментів керманич Львівського духовного театру "Воскресіння" Ярослав Федоришин дев'ятого березня на сцені театру імені Садовського представив Вінниці свій "Вишневий сад". Як і торік під час прем'єри опери "Карміна Бурана", у якій львів'янин був одним із головних режисерів, сучасна постановка російської класики викликала бурю різнобарвних емоцій. Одні глядачі настільки осучасненого Чехова не зрозуміли, й після першої дії покинули залу, інші - просто не чули акторів на задніх рядах, а треті - із захопленням, стоячи аплодували, отримавши максимум насолоди від яскравого поєднання минулого і сучасного, пише 20 хвилин.Така реакція - закономірна, бо ми показали нестандартний підхід до Чехова, - відзначає Ярослав Федоришин. - У цьому не вбачаємо жодних провалів чи успіхів: просто кожен вибирає в театрі той жанр, який йому доступний. Ця вистава - не шлягерна комедія, тому, безперечно, багато людей її не зрозуміли. Тим не менше режисер переконаний: хоч один момент, але все-таки кожен глядач впустив у своє серце. Яскравих сцен, іронії над сучасним девізом життя: "купи-продай", чутливих діалогів та міксу атмосфери останніх років XIX століття і нинішньої епохи всевладдя супермаркетів - влучних символів у виставі предосить.
Я вважаю, що кожен театр повинен попрацювати з такою драматургією, - переконаний Ярослав Федоришин. - Чехов - світовий автор. Він неадекватний, має подвійне, навіть потрійне дно. У його п'єсах можна багато фантазувати і говорити про минулий і сучасний час - завжди предосить матеріалу для нестандартного вирішення.
Для режисера зустріч із Чеховим на сцені - далеко не перша. Нещодавно у театрі "Воскресіння" він ставив п'єсу "Три сестри", а оскільки наступний, 2010, рік в усьому світі оголошено роком Чехова, вирішив зробити театральний діалог "Вишневого саду", представивши варіант вуличного спектаклю і класичного сценічного.У цій виставі мене вабив час, котрий швидкоплинно минає, як прекрасний вишневий цвіт: починається життя з приїздом і закінчується з від'їздом, - говорить режисер. - Я хотів звернути увагу, що герої вистави та й усі люди взагалі живуть у минулому чи майбутньому і ніколи не задумуються про сьогодні, наше зараз.Сучасне життя у виставі відображали незвичні для класичної п'єси декорації: візки із супермаркетів, величезні шафи-купе та манекени, які уособлювали правило, що усе продається і купується, людей, котрі весь час ніби живуть у одному вагоні, звідки періодично виглядають, ляльок та інші ігри, в котрі бавляться дорослі. Тут дуже мало еротики! - запевнив на закид про завелику еротизованість вистави Ярослав Федоришин. - Чехов же лікар і знає анатомію людини краще, ніж усі ми разом узяті. Думаю, Чехов завжди був страшенно енергійним, сексуальним і напевно еротичним. Взяти будь-яку його п'єсу - бачимо, що неможливо відібрати в людини бажання бачити красиву жінку, все так чи інакше поєднано із сексом та еротикою.Особливого шарму під час перегляду додавала музика відомого композитора Вадима Храпачова, який співпрацював зі Стівеном Спілбергом, Романом Балаяном та багатьма іншими відомими режисерами.
- Це була наша перша спільна робота, - розказує Ярослав Федоришин. - А зараз із Вадимом Храпачовим ми працюємо над Шекспіром. Це буде вуличний спектакль, у якому завдяки бурі буде поєднано чотири п'єси: "Гамлет", "Сон літньої ночі", "Ромео і Джульєтта" і, власне, сама "Буря".
Нова робота львів'янина побачить світ у травні, а вже цього тижня у рідному Львові Ярослав Федоришин презентував прем'єру комедії "Ніч для жінок" із надзвичайно актуальною на сьогодні темою безробіття шахтарів. За сюжетом бідолашних чоловіків повиганяли жінки з дому, а щоб заробити грошей, вони вирішили влаштувати стриптиз. І як вони це роблять - найцікавіше. Думаю, цю виставу ваш глядач однозначно б сприйняв і полюбив, бо теми - надзвичайно близькі, а Чехов... є Чехов, - додає Ярослав Федоришин, обнадіюючи. - Дуже радію, що з Вінницею у нас склалися надзвичайно дружні відносини, тому, впевнений, зустрінемося ще неодноразово!

Новости Винницы 10.03.2009

 

 

Сексуального Чехова показав вінничанам львівський театр «Воскресіння»
Нестандартну постановку п’єси Антона Чехова «Вишневий сад» показав вінничанам театр «Воскресіння».«Вишневий сад» ніби діалог, розповів газеті «МІСТО» режисер театру Ярослав Федоришин, має дві іпостасі – вуличну і сценічну. Зазвичай, зазначив режисер, актори грають обидві постановки. Втім, цього разу львів’янам завадила погода. П’єсу на дві дії, в якій режисером сміливо поєднані сучасність та минуле, вінничани сприйняли неоднозначно – вже після першої дії зал театру покинула частина глядачів. На сцені актори обіймалися, кокетували, відпускали одкровенні жарти та роздягалися до негліже. Можливо, за цією сексуальністю частина глядачів не встигла розгледіти глибокий підтекст, закладений у постановці, переконаний Ярослав Федоришин. Адже головне, на що хотів закцентувати увагу режисер, це швидкоплинність часу.
Найбільше в цій постановці мене вразила цинічність, яку вдало обіграли актори, - зазначив мер Вінниці Володимир Гройсман. – Втім, у справжньому житті не все продається.
У мерії не відкидають можливості, що весною на Дні Європи або ж восени на День Вінниці театр «Воскресіння» знову навідає вінничан із новими постановками. Як розповів Ярослав Федоришин, зараз його трупа працює над постановкою «Ніч для жінок», в якій піднімається актуальна проблема безробіття шахтарів. Аби підзаробити шахтарі вирішують влаштувати стриптиз у театрі. Власне, підготовка до виступу – оце головна фабула прем’єри, яку вже зовсім незабаром побачать українці.
Винницкий перекресток 11.03.09

 

Чехов – це драматург, який допомагає у кризі, і якщо вишневий сад продано, а гроші пущено на вітер, тоді приходить новий час з споживацьким суспільством і закупівельними візками, і манекенами у вітринах, і смішним одягом: на Міжнародному театральному фестивалі у Львові виблискувала постановка театру «Воскресіння» Ярослава Федоришина.
 

До «Вишневого саду» все ще є довіра
… Варто згадати також «Вишневий сад», який у постановці шефа Фестивалю Ярослава Федоришина з’явився у його Львівському театрі «Воскресіння». Не зовнішня панорама суспільства була тут відтворена, а представлена кожна окрема історія, неначе відполірований камінчик мозаїки. Це – фрагментальний погляд, тут жест, там речення, складений з багатьох окремих моментів: кожен є вишневим садом. Жінка з парасолею від сонця бродить сценою і спостерігає за всім з поблажливою посмішкою. Діючі особи на сцені, яка постійно змінюється,розділені риштуванням або ширмами та в кінці опиняються за барикадами вистроєних рядами закупівельних візків з супермаркету – новий час, час споживацького суспільства, бере їх у полон всілякими спокусами. Це – виразна картина реальності сьогоднішньої України, де в кожному другому будинку знаходиться банк – то фінансова криза, то рецесія – і всюдисуща реклама швидких кредитів…
Ренате Клет Франкфуртер Альгемайне Цайтунг від 24 жовтня 2008 року

 

 
   

Галерея