ЛЬВІВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ВОСКРЕСІННЯ
Lviv Academic Theatre Voskresinnia
Home
 
 
    
 
 

           

        

 

 

 NEWSLETTER  Zapisz się     Wyrejestruj

 

   

     Repertuar  Spektakle Złoty Lew O teatrze Kontakt Archiwum Partnerzy Teatru Download File

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


             
Na afiszu: Mewa - widowisko plenerowe  ● 3 października  o godz. 20.30  Lwów, na  dziedzińcu  Instutytu Bankowego - w ramach  Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego  Złoty Lew na Ulicy 2017.
             
Antoni Czechow  Mewa

Spektakl bez słów. Czas trwania 60 minut

 

 

 Po sukcesie, jaki odniósł plenerowy spektakl „Wiśniowy Sad”, zrealizowany na podstawie arcydzieła Antoniego Czechowa, Teatr Woskresinnia sięga do literackiego wyznania genialnego pisarza; jednej z najbardziej wzruszających, najbardziej ujmujących biografii, którą przedstawił w dramacie Mewa (premiera w 1896 r.) Mewa na pozór opowiada o chłopcu, którego całą seria niepowodzeń pisarskich oraz miłosnych doprowadza w konsekwencji do samobójstwa. Ale w interpretacji Teatru Woskresinnia sztuka jest komedią o przemijaniu czasu, o młodości i idealizmie udaremnionych sarkastycznie przez starości doświadczenie. U Czechowa nie ma niczego wprost. Zachowania postaci są wiotkie i niedookreślone. Motywacje działania trochę rozpuszczone w ogromie zjawisk

 

towarzyszących ludzkim losom.  Przedstawione sceny z życia wiejskiego tworzą atmosferę nostalgii za czymś pięknym. Zachowując atmosferę Teatru Czechowa, reżyser gra na uczuciach widzów, ich wyobraźni, odsyła publiczność do Szekspira i Nekrosiusa. To spektakl o młodych artystach o odmiennym spojrzeniu na życie, o starszym pokoleniu, gorliwie strzegącym swoich dawnych stanowisk, o niesłychanej miłości, o poszukiwaniu sensu życia, także w sztuce. Fajerwerki, ogień i projekcje wideo uzupełniają widowiskowość spektaklu.

 

Reżyseria Jarosław Fedoryszyn (zasłużony działacz kultury Ukrainy). scenografia i kostiumy Alla Fedoryszyna (zasł. artystka Ukrainy),

 

 

Aktorzy: Nataliia Marchak, Nataliya Lukashonok, Halyna Strychak, Petro Mykytyuk, Volodymyr Hubanov, Volodymyr, Chukhonkin,Taras Yurychko, Yurii Shorobura, Oleksandr Chekmarov, Yevheniy Petrov, Yaroslav Korniychuk.

             

             
             
Pociąg do Lwowa  -  8 października o godz. 18.00 ● Łochów, w ramach Łochowskiej Jesieni Teatralnej

Czas trwania spektaklu 60 minut

 

Spektakl utrzymany w klimacie lat 30. XX stulecia jest oparty na historiach opowiedzianych w piosenkach lwowskiej ulicy: Tylko we Lwowie, Wszystkie rybki śpią w jeziorze, Hulaj duszo, Fajduli faj i inne. Komediowe sceny wzbogacone o sceny taneczne i popisy wokalne są dla aktorów teatru Woskresinnia pretekstem do ukazania kulturowego krajobrazu przedwojennego Lwowa. Dynamicznie prezentowane humorystyczne obrazy wywołują uśmiech Widzów młodych i dorosłych. W spektaklu wykorzystano efekty ogniowe i pirotechniczne.

Czas trwania 60 minut
 

 

Aktorzy:
Olena Bilous, Natalia Łukaszonok, Natalia Marczak, Tatiana Tkaczenko, Galina Strychak, Wołodymir Czuchonkin, Jurij Shorobura, Wołodymir Gubanow, Piotr Mykytiuk, Taras Yurychko, Oleksandr Chekmarov, Wolodymir Geljas.
Swiatło: Evgenij Petrow. Dźwiek Sergij Kondratowicz


Scenariusz i reżyseria Jarosław Fedoryszyn
Dekoracja i kostiumy Alla Fedoryshyna

 

             
       

 

   

 

         
  SPEKTAKLE PLENEROWE
 

 3 pażdzierrnika godz. 20.30 Lwow

 

8 paxdziernika Łochowska Jesień Teatralna

 

 

 
         
      1 września Kropywnicki (Ukraina)  
   

 


   

HIOB


 

 

27. kwietnia 2014 r. odbyła się kanonizacja bł. Jana Pawła II.  W naszym repertuarze pozostaje intymny spektakl sceniczny ze starocerkiewnym śpiewem pt. Hiob. Jest to chóralna opowieść zrealizowana na podstawie "Hioba" (1940 r.) Karola Wojtyły. Autor określił ten utwór jako „dramat linearny w greckiej formie, ale chrześcijański w duchu", poświęcony cierpieniu. Natomiast w plenerze, na ulicy wystawiamy  widowisko bez słów  pod tym samym tytułem. Hiob był wystawiany m.in.  w Ukrainie, Czechach, Rosji, Białorusi, Turcji, i Egipcie. Najgoręcej jednak przyjmowany w Polsce. Tymi spektaklami  nasz Teatr składa hołd największemu Hiobowi naszych czasów..                          ..

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

GLORIA:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Olśniewające widowisko pełne ognia , efektów pirotechnicznych i popisów tanecznych na szczudłach. Spektakl opowiada o rytuałach i obyczajach, jakie towarzyszą człowiekowi od początku dziejów. Woskresinnia używając właściwych sobie środków teatralnej ekspresji pokazuje jak ważną rolę w życiu człowieka pełnił... ogień. Przy dźwiękach plastycznej muzyki i granym na żywo perkusyjnym koncertem Aktorzy - Twórcy Uniwersum, staną sie orszakiem weselnym, trupą wesołych tancerzy i kuglarzy by nagle przemienić się w rycerzy Apokalipsy i dokonają unicestwienia. Widz śledzi sytuacje towarzyszące człowiekowi od zawsze : narodziny życia, zabawę, radość , harmonię, ale i piekielne sceny rodem z apokaliptycznych wizji zniszczenia człowieka. Finał spektaklu daje jednak nadzieję na ostateczne zwycięstwo dobra. Estetyka spektaklu odwołuje się do na folkloru ukraińskiego. W popisach tanecznych na szczudłach wykorzystano muzykę laureatki Eurowizji ukraińskiej artystki Rusłany.  Czas trwania spektaklu 50 minut           

Ważniejsze festiwale na których prezentowaliśmy spektakl: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych „Ulica 24” w Krakowie, Slovak Art Festival w Koszycach (Słowacja), Festiwal Teatrów Ulicznych i Plenerowych FETA w Gdańsku, Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Biała  Wieża" w Brześciu (Białoruś), Theatre Festival for Experimental Theatre w Kairze (Egipt), FADJR International Theatre

 

Festival w Teheranie (Iran), Internationales Linzer Straßenkunstfestival w Linz (Austria), Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze, Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” w Lublinie, Festiwal Teatrów Ulicznych „La Strada” w Kaliszu, Zamojskie Lato Teatralne w Zamościu, Festiwal Teatralny w Tbilisi (Gruzja), The Yilan Lohas Festival  w  Yilan (Tajwan).


   WIŚNIOWY SAD

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Najbardziej znany i lubiany spektakl naszego teatru. Spektakl porusza temat przemijania, nieuchronnej utraty miłości, przywiązania i tęsknoty. Reżyser za pomocą ciepłego liryzmu i pogodnej ironii z maestrią buduje postaci Wiśniowego Sadu.  Widz z humorem śledzi przygody bohaterów, zastanawia się nad ich przyszłością i płacze nad ich losem. Spektakl ten zrealizowany został za pomocą typowych środków ekspresji dla lwowskiego teatru Woskresinnia: jeżdżące wehikuły, efekty pirotechniczne, popisy akrobatyczne i na szczudłach. Dzięki mistrzowskiemu operowaniu obrazem, intrygującej scenografii czy wysokim walorom sztuki aktorskiej, dzieło zyskało nowy wymiar. Prezentowany w Ukrainie, Polsce, Rosji, Słowacji, Słowenii, Białorusi, Hiszpanii, Niemczech, Holandii, Włoszech , Korei Południowej, Belgii, Chorwacji. Zdobył Grand Prix Międzynarodowego festiwalu Teatralnego w Brześciu (Białoruś), oraz został nagrodzony przez Jury Konkursowe na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Glosy Historii” w Wołogdzie (Rosja). Czas trwania spektaklu 60 minut           


HIOB -

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Widowisko plenerowe pt. Hiob  oparty jest   na poemacie  Karola Wojtyły,  Papieża Jana Pawła II. Nie jest ono wiernym
 
przeniesieniem spektaklu teatralnego  z sali na ulicę. Woskresinnia   z właściwym sobie rozmachem sięga po olbrzymie drabiny, jeżdżące wehikuły, ogień i efekty pirotechniczne. Z intymnego spektaklu w sali, poruszającego i wzruszającego pozostaje jedynie opowieść - tutaj wzbogacona w imponujące elementy scenograficzne i przemieniona w wielkie widowisko. Także tutaj idea przedstawienia dotyka relacji między Bogiem a  człowiekiem - linearnej zależności kiedy  Bóg daje i Bóg zabiera. Dla XIX-wiecznego francuskiego pisarza Gustawa Flauberta biblijna Księga Hioba była najpiękniejszym poematem świata. Wcześniej poruszyła mocno Woltera i Byrona. W podobnej tonacji o swoim żalu do Boga pisał nasz Jan Kochanowski w Trenach. Współczesny francuski pisarz i filozof Francoise Chirpaz w swojej interpretacji tego dzieła dał podtytuł Poemat nadziei, bo jego zdaniem owa księga sprawia, że "zatrzymujemy się nad przepaścią rozpaczy. Spektakl trwa 60 minut .
        .

 

WIADOMOŚCI
 
Ifigenia w Aulidzie. Premiera 4 marca 2017 roku

zdjęcia Anastasia Kanarska

Spotkać Prospera na Międzynarodowym Festiwalu InQbator w Ostrołęce.

 

  fot. Daniel Ejsymont

          więcej zdjęc kliknij tu

 
ZŁOTY LEW NA ULICY
5 października w sobotę przeszła barwna Parada artystów uczestniczących w Międzynarodowym Festiwalu Złoty Lew na Ulicy. Przez 3 dni centrum Lwowa  zamieniło sie w   gigantyczną scenę teatralną. Spektakle festiwalowe obejrzało kilkanaście tysięcy Lwowian  i  i licznie przybyłych na ten weekend zagranicznych turystów.