Wiadomości
ЛЬВІВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ВОСКРЕСІННЯ
Lviv Academic Theatre Voskresinnia
Home
 
 
    
 
 

           

        

 

 

 NEWSLETTER  Zapisz się     Wyrejestruj

 

   

     Repertuar  Spektakle Złoty Lew O teatrze Kontakt Archiwum Partnerzy Teatru Download File

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

 

 

Na Afiszu


 

Na afiszu: Gloria - spektakle plenerowe 28lipca  w  Kwidzynie o godz. 2200  4 sierpnia o godz. 21.30 w Gostyninie

GLORIA

.  

 

Reżyseria, scenariusz i opr. muzyczne Jarosław Fedoryszyn zasł. działacz sztuki Ukrainy,  scenografia i kostiumy Alla Fedoryszyna zasł. artystka Ukrainy.


 

Spektakl opowiada o rytuałach i obyczajach, jakie towarzyszą człowiekowi od początku dziejów. Woskresinnia używając właściwych sobie środków teatralnej ekspresji pokazuje jak ważną rolę w życiu człowieka pełnił... ogień. Przy dźwiękach plastycznej muzyki i granym na żywo perkusyjnym koncertem aktorzy - Twórcy Uniwersum, staną sie orszakiem weselnym, trupą wesołych tancerzy i kuglarzy. W ramach rozwijającej się akcji przemienią się w rycerzy Apokalipsy i dokonają unicestwienia. Widz śledzi sytuacje towarzyszące człowiekowi : narodziny życia, zabawę, radość , harmonię, także sceny rodem z apokaliptycznych wizji zniszczenia człowieka. Finał spektaklu rozgrywający się w blasku fajerwerków, daje jednak nadzieję na ostateczne zwycięstwo dobra. Estetyka spektaklu odwołuje się do na folkloru ukraińskiego. W popisach tanecznych na szczudłach wykorzystano muzykę laureatki Eurowizji ukraińskiej artystki Rusłany.
Czas trwania spektaklu 55 minut

 


Wykonawcy: Maria Kowalik, Ntalia Łukaszonok, Natalia Marczak, Tatiana Tkaczenko, Wołodymir Czuchonkin, Wołodymir Geljas, Jurij Filipczuk, Wołodymir Gubanow, Piotr Mykytiuk, Nazar Lis, Evgenij Petrow, instrumenty perkusyjne Artur Temchenko

Czas trwania 55  minut

 

Ważniejsze festiwale na których prezentowany był spektakl „Gloria”
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych „Ulica 24” w Krakowie
Slovak Art Festival w Koszycach (Słowacja)
Festiwal Teatrów Ulicznych i Plenerowych FETA w Gdańsku
Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Biała Wieża w Brześciu (Białoruś)
Theatre Festival for Experimental Theatre w Kairze (Egipt)
FADJR International Theatre Festival w Teheranie (Iran)
Internationales Linzer Straßenkunstfestival w Linz (Austria)
Promocja miasta Lwowa we Wiedniu (Austria)
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze
Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” w Lublinie
Festiwal Teatrów Ulicznych „La Strada” w Kaliszu.
Zamojskie Lato Teatralne w Zamościu
Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Tbilisi (Gruzja)

 

 


 

 

 

   
  SPEKTAKLE PLENEROWE
 

 

 

 

 

 

 
         
         
   
         
 
         

 


   

HIOB


 

 

27. kwietnia 2014 r. odbyła się kanonizacja bł. Jana Pawła II.  W naszym repertuarze pozostaje intymny spektakl sceniczny ze starocerkiewnym śpiewem pt. Hiob. Jest to chóralna opowieść zrealizowana na podstawie "Hioba" (1940 r.) Karola Wojtyły. Autor określił ten utwór jako „dramat linearny w greckiej formie, ale chrześcijański w duchu", poświęcony cierpieniu. Natomiast w plenerze, na ulicy wystawiamy  widowisko bez słów  pod tym samym tytułem. Hiob był wystawiany m.in.  w Ukrainie, Czechach, Rosji, Białorusi, Turcji, i Egipcie. Najgoręcej jednak przyjmowany w Polsce. Tymi spektaklami  nasz Teatr składa hołd największemu Hiobowi naszych czasów..                          ..

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

GLORIA:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Olśniewające widowisko pełne ognia , efektów pirotechnicznych i popisów tanecznych na szczudłach. Spektakl opowiada o rytuałach i obyczajach, jakie towarzyszą człowiekowi od początku dziejów. Woskresinnia używając właściwych sobie środków teatralnej ekspresji pokazuje jak ważną rolę w życiu człowieka pełnił... ogień. Przy dźwiękach plastycznej muzyki i granym na żywo perkusyjnym koncertem Aktorzy - Twórcy Uniwersum, staną sie orszakiem weselnym, trupą wesołych tancerzy i kuglarzy by nagle przemienić się w rycerzy Apokalipsy i dokonają unicestwienia. Widz śledzi sytuacje towarzyszące człowiekowi od zawsze : narodziny życia, zabawę, radość , harmonię, ale i piekielne sceny rodem z apokaliptycznych wizji zniszczenia człowieka. Finał spektaklu daje jednak nadzieję na ostateczne zwycięstwo dobra. Estetyka spektaklu odwołuje się do na folkloru ukraińskiego. W popisach tanecznych na szczudłach wykorzystano muzykę laureatki Eurowizji ukraińskiej artystki Rusłany.  Czas trwania spektaklu 50 minut           

Ważniejsze festiwale na których prezentowaliśmy spektakl: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych „Ulica 24” w Krakowie, Slovak Art Festival w Koszycach (Słowacja), Festiwal Teatrów Ulicznych i Plenerowych FETA w Gdańsku, Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Biała  Wieża" w Brześciu (Białoruś), Theatre Festival for Experimental Theatre w Kairze (Egipt), FADJR International Theatre

 

Festival w Teheranie (Iran), Internationales Linzer Straßenkunstfestival w Linz (Austria), Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze, Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” w Lublinie, Festiwal Teatrów Ulicznych „La Strada” w Kaliszu, Zamojskie Lato Teatralne w Zamościu, Festiwal Teatralny w Tbilisi (Gruzja), The Yilan Lohas Festival  w  Yilan (Tajwan).


   WIŚNIOWY SAD

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Najbardziej znany i lubiany spektakl naszego teatru. Spektakl porusza temat przemijania, nieuchronnej utraty miłości, przywiązania i tęsknoty. Reżyser za pomocą ciepłego liryzmu i pogodnej ironii z maestrią buduje postaci Wiśniowego Sadu.  Widz z humorem śledzi przygody bohaterów, zastanawia się nad ich przyszłością i płacze nad ich losem. Spektakl ten zrealizowany został za pomocą typowych środków ekspresji dla lwowskiego teatru Woskresinnia: jeżdżące wehikuły, efekty pirotechniczne, popisy akrobatyczne i na szczudłach. Dzięki mistrzowskiemu operowaniu obrazem, intrygującej scenografii czy wysokim walorom sztuki aktorskiej, dzieło zyskało nowy wymiar. Prezentowany w Ukrainie, Polsce, Rosji, Słowacji, Słowenii, Białorusi, Hiszpanii, Niemczech, Holandii, Włoszech , Korei Południowej, Belgii, Chorwacji. Zdobył Grand Prix Międzynarodowego festiwalu Teatralnego w Brześciu (Białoruś), oraz został nagrodzony przez Jury Konkursowe na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Glosy Historii” w Wołogdzie (Rosja). Czas trwania spektaklu 60 minut           


HIOB -

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Widowisko plenerowe pt. Hiob  oparty jest   na poemacie  Karola Wojtyły,  Papieża Jana Pawła II. Nie jest ono wiernym
 
przeniesieniem spektaklu teatralnego  z sali na ulicę. Woskresinnia   z właściwym sobie rozmachem sięga po olbrzymie drabiny, jeżdżące wehikuły, ogień i efekty pirotechniczne. Z intymnego spektaklu w sali, poruszającego i wzruszającego pozostaje jedynie opowieść - tutaj wzbogacona w imponujące elementy scenograficzne i przemieniona w wielkie widowisko. Także tutaj idea przedstawienia dotyka relacji między Bogiem a  człowiekiem - linearnej zależności kiedy  Bóg daje i Bóg zabiera. Dla XIX-wiecznego francuskiego pisarza Gustawa Flauberta biblijna Księga Hioba była najpiękniejszym poematem świata. Wcześniej poruszyła mocno Woltera i Byrona. W podobnej tonacji o swoim żalu do Boga pisał nasz Jan Kochanowski w Trenach. Współczesny francuski pisarz i filozof Francoise Chirpaz w swojej interpretacji tego dzieła dał podtytuł Poemat nadziei, bo jego zdaniem owa księga sprawia, że "zatrzymujemy się nad przepaścią rozpaczy. Spektakl trwa 60 minut .
        .

 

WIADOMOŚCI
Boże Narodzenie, Kiedy aniołowie schodzą na ziemie -widowisko na dziedzińcu lwowskiego ratusza
 
Ifigenia w Aulidzie. Premiera 4 marca 2017 roku

zdjęcia Anastasia Kanarska

Spotkać Prospera na Międzynarodowym Festiwalu InQbator w Ostrołęce.

 

  fot. Daniel Ejsymont

          więcej zdjęc kliknij tu

 
ZŁOTY LEW NA ULICY
5 października w sobotę przeszła barwna Parada artystów uczestniczących w Międzynarodowym Festiwalu Złoty Lew na Ulicy. Przez 3 dni centrum Lwowa  zamieniło sie w   gigantyczną scenę teatralną. Spektakle festiwalowe obejrzało kilkanaście tysięcy Lwowian  i  i licznie przybyłych na ten weekend zagranicznych turystów.