ЛЬВІВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ВОСКРЕСІННЯ
Lviv Academic Theatre Voskresinnia
Home
 
 
    
 
 

           

        

 

 

 NEWSLETTER  Zapisz się     Wyrejestruj

 

   

     Repertuar  Spektakle Złoty Lew O teatrze Kontakt Archiwum Partnerzy Teatru Download File

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

 

 

Na Afiszu


Noc dla kobiet (Ladies)  -  9 listopadao godz. 19.00 ● 10 listopada o godz. 18.00
 

Stephen Sinclair & Anthony McCarten "Noc dla Kobiet"     (Ladies' night)

 

.  

 

Reżyseria  Jarosław Fedoryszyn,

scenografia Alla Fedoryszyna
 


 

 

Komedia "Noc dla kobiet" autorstwa Stephena Sinclaire'a i Anthony'ego McCartena zawojowała już cały świat, nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii w 1987 r. Spektakl święcił sukcesy w USA, Kanadzie, Anglii, Francji (w 2001 r. produkcja francuska otrzymała nagrodę Moliera za najlepszą komedię roku na scenie teatralnej), Niemczech, Australii, Ameryce Południowej i krajach skandynawskich. Spektakl opowiada historię kilku bezrobotnych, którzy będąc zupełnie bez pieniędzy, bez perspektyw, wpadają na pomysł, aby założyć grupę striptizerów o nazwie „Napalone Nosorożce") .
 

Bilety 100 grw., ulgowy* 70 grw

 


 

Obsada:

Wes Wołodymir Czuchonkin,

Gavin  Oleksandr Chekmarov /Wolodymir Geljas,

Barry Taras Juryczko,

Craig Volodymir Gubanov,

Graham Petro Mykytiuk,

Norman Lis Nazar,

Bernie Juriy Philipchuk

Glenda Liudmila Petrulenkova.
  Тривалість вистави 2 год 30 хв.

 

 

 

* studenci, seniorzy

 

 

 

 

 

 

 


   

 

Na afiszu: Kolacja z Głupcem 11 listopada  o godz. 18.00

 

Francis Veber „KOLACJA DLA GŁUPCA” (Le dîner de cons)

 

.  

 

Rezyseria - Jarosław Fedoryszyn (zasł. działacz sztuki Ukrainy)

 

Scenografia Ala Fedoryszyna (zasł. artytstka Ukrainy)

 

 


 

Bogaty, francuski wydawca Pierre Brochant co tydzień organizuje dla przyjaciół w swojej posiadłości „kolację dla głupca” – konkurs na przyprowadzenie największego nieudacznika i idioty, który zapewni towarzystwu najwięcej rozrywki. Kiedy Brochant poznaje mało rozgarniętego księgowego z ministerstwa finansów, wydaje mu się, że wygraną na kolejnej kolacji ma już w kieszeni. Przypadek spowoduje, że sprawy przybiorą niekorzystny dla niego obrót.
 

 

Cena biletów 100 grw, 70 grw  (ulgowe)

 

 

 

 

 


 

 

 

OBSADA:

Pierre Brochant –Wolodymir Gubanow / Taras Juryczko
Francois Pignon – Piotr Mykytiuk, Aleksander Czekmarow
Christine Brochant – Natalia Marczak/ Natalia Terlecka
Marlène – Galina Stryczak
Lucien Cheval – Wolodymir Czuchonkin
Juste Leblanc – Nazar Lis, Wolodymir Geljas
dr Archambaud – Wasyl Bułąt / Jurij Szorobura

 

Czas trwania 2 godziny 45 minut

 

 

 

 

 

 

   
  SPEKTAKLE PLENEROWE
 

 

 

 

 

 

 
         
         
   
         
 
         

 


   

HIOB


 

 

27. kwietnia 2014 r. odbyła się kanonizacja bł. Jana Pawła II.  W naszym repertuarze pozostaje intymny spektakl sceniczny ze starocerkiewnym śpiewem pt. Hiob. Jest to chóralna opowieść zrealizowana na podstawie "Hioba" (1940 r.) Karola Wojtyły. Autor określił ten utwór jako „dramat linearny w greckiej formie, ale chrześcijański w duchu", poświęcony cierpieniu. Natomiast w plenerze, na ulicy wystawiamy  widowisko bez słów  pod tym samym tytułem. Hiob był wystawiany m.in.  w Ukrainie, Czechach, Rosji, Białorusi, Turcji, i Egipcie. Najgoręcej jednak przyjmowany w Polsce. Tymi spektaklami  nasz Teatr składa hołd największemu Hiobowi naszych czasów..                          ..

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

GLORIA:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Olśniewające widowisko pełne ognia , efektów pirotechnicznych i popisów tanecznych na szczudłach. Spektakl opowiada o rytuałach i obyczajach, jakie towarzyszą człowiekowi od początku dziejów. Woskresinnia używając właściwych sobie środków teatralnej ekspresji pokazuje jak ważną rolę w życiu człowieka pełnił... ogień. Przy dźwiękach plastycznej muzyki i granym na żywo perkusyjnym koncertem Aktorzy - Twórcy Uniwersum, staną sie orszakiem weselnym, trupą wesołych tancerzy i kuglarzy by nagle przemienić się w rycerzy Apokalipsy i dokonają unicestwienia. Widz śledzi sytuacje towarzyszące człowiekowi od zawsze : narodziny życia, zabawę, radość , harmonię, ale i piekielne sceny rodem z apokaliptycznych wizji zniszczenia człowieka. Finał spektaklu daje jednak nadzieję na ostateczne zwycięstwo dobra. Estetyka spektaklu odwołuje się do na folkloru ukraińskiego. W popisach tanecznych na szczudłach wykorzystano muzykę laureatki Eurowizji ukraińskiej artystki Rusłany.  Czas trwania spektaklu 50 minut           

Ważniejsze festiwale na których prezentowaliśmy spektakl: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych „Ulica 24” w Krakowie, Slovak Art Festival w Koszycach (Słowacja), Festiwal Teatrów Ulicznych i Plenerowych FETA w Gdańsku, Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Biała  Wieża" w Brześciu (Białoruś), Theatre Festival for Experimental Theatre w Kairze (Egipt), FADJR International Theatre

 

Festival w Teheranie (Iran), Internationales Linzer Straßenkunstfestival w Linz (Austria), Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze, Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” w Lublinie, Festiwal Teatrów Ulicznych „La Strada” w Kaliszu, Zamojskie Lato Teatralne w Zamościu, Festiwal Teatralny w Tbilisi (Gruzja), The Yilan Lohas Festival  w  Yilan (Tajwan).


   WIŚNIOWY SAD

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Najbardziej znany i lubiany spektakl naszego teatru. Spektakl porusza temat przemijania, nieuchronnej utraty miłości, przywiązania i tęsknoty. Reżyser za pomocą ciepłego liryzmu i pogodnej ironii z maestrią buduje postaci Wiśniowego Sadu.  Widz z humorem śledzi przygody bohaterów, zastanawia się nad ich przyszłością i płacze nad ich losem. Spektakl ten zrealizowany został za pomocą typowych środków ekspresji dla lwowskiego teatru Woskresinnia: jeżdżące wehikuły, efekty pirotechniczne, popisy akrobatyczne i na szczudłach. Dzięki mistrzowskiemu operowaniu obrazem, intrygującej scenografii czy wysokim walorom sztuki aktorskiej, dzieło zyskało nowy wymiar. Prezentowany w Ukrainie, Polsce, Rosji, Słowacji, Słowenii, Białorusi, Hiszpanii, Niemczech, Holandii, Włoszech , Korei Południowej, Belgii, Chorwacji. Zdobył Grand Prix Międzynarodowego festiwalu Teatralnego w Brześciu (Białoruś), oraz został nagrodzony przez Jury Konkursowe na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Glosy Historii” w Wołogdzie (Rosja). Czas trwania spektaklu 60 minut           


HIOB -

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Widowisko plenerowe pt. Hiob  oparty jest   na poemacie  Karola Wojtyły,  Papieża Jana Pawła II. Nie jest ono wiernym
 
przeniesieniem spektaklu teatralnego  z sali na ulicę. Woskresinnia   z właściwym sobie rozmachem sięga po olbrzymie drabiny, jeżdżące wehikuły, ogień i efekty pirotechniczne. Z intymnego spektaklu w sali, poruszającego i wzruszającego pozostaje jedynie opowieść - tutaj wzbogacona w imponujące elementy scenograficzne i przemieniona w wielkie widowisko. Także tutaj idea przedstawienia dotyka relacji między Bogiem a  człowiekiem - linearnej zależności kiedy  Bóg daje i Bóg zabiera. Dla XIX-wiecznego francuskiego pisarza Gustawa Flauberta biblijna Księga Hioba była najpiękniejszym poematem świata. Wcześniej poruszyła mocno Woltera i Byrona. W podobnej tonacji o swoim żalu do Boga pisał nasz Jan Kochanowski w Trenach. Współczesny francuski pisarz i filozof Francoise Chirpaz w swojej interpretacji tego dzieła dał podtytuł Poemat nadziei, bo jego zdaniem owa księga sprawia, że "zatrzymujemy się nad przepaścią rozpaczy. Spektakl trwa 60 minut .
        .

 

WIADOMOŚCI
Boże Narodzenie, Kiedy aniołowie schodzą na ziemie -widowisko na dziedzińcu lwowskiego ratusza
 
Ifigenia w Aulidzie. Premiera 4 marca 2017 roku

zdjęcia Anastasia Kanarska

Spotkać Prospera na Międzynarodowym Festiwalu InQbator w Ostrołęce.

 

  fot. Daniel Ejsymont

          więcej zdjęc kliknij tu

 
ZŁOTY LEW NA ULICY
5 października w sobotę przeszła barwna Parada artystów uczestniczących w Międzynarodowym Festiwalu Złoty Lew na Ulicy. Przez 3 dni centrum Lwowa  zamieniło sie w   gigantyczną scenę teatralną. Spektakle festiwalowe obejrzało kilkanaście tysięcy Lwowian  i  i licznie przybyłych na ten weekend zagranicznych turystów.